Yusuf Sevinç

Yusuf Sevinç


24 Haziran Genel Seçimleri ve İzmir!

23 Haziran 2018 - 19:43

Siyaset işin ehilleri tarafından yapıldıkça çok daha değerlidir.

Siyaset terminolojinde sıkça karşılaştığımız ve özünde çok anlamlı olan ‘’teşkilatçı‘’ kavramı da siyasal başarıların en önemli anahtarıdır.

Bu minvalde İzmir’de 24 Haziran Genel Seçimleri sürecinde bazı isimler üzerinde durmakta fayda vardır.

Seçim Sürecinin Ramazan Ayına denk gelmesiyle beraber deyim yerindeyse İzmir’de daha önce hiç görülmemiş iftar ve sahur programları düzenlendi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, düzenlediği iftar programlarıyla, yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik yaptığı çok güzel çalışmalarla herkesin gönlünü fethetti.

Hastane ziyaretleri, yemeklerin profesyonel ve hijyen bir şekilde dağıtımı, ilçelere yönelik muazzam destekler alkışlanacak hizmetler oldu.

***

Alkışlanacak diğer çalışmalar:

Başbakan Binali Yıldırım’ın stratejik çalışmaları… STK temsilcilerinden tutun, iş dünyasına, devasa projelerin takibinden tutun İzmir aşkına… Başbakan Binali Yıldırım’ın çalışmaları her yönüyle takdire şayan...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ gençliğe yönelik Türkiye’de en çok çalışan isimlerin başında geliyor. ‘’ Gayri Resmi Hesap ‘’ ile seçimlere ciddi anlamda etki edecek olan genç seçmenlere yönelik çok güzel çalışmalar yapıyor. İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığının düzenlemiş olduğu iftarda İl Başkanı Aydın Şengül’ün ve Hamza Dağ’ın gençlere yönelik sözleri bir hayli anlamlıydı. Teşkilatın tecrübeli ismi Aydın Şengül, gençlere  ileride gençlikten gelen ve genel başkan yardımcısı olan Hamza Dağ gibi başarılı olmalarını tavsiye ediyordu. Gerçekten öyle, tüm gençlerin bu çizgide hareket etmesi gerekiyor. Zira Hamza Dağ İzmir’den çıkıp Türkiye’ye mal olmuş bir değerdir ve gençler için çok iyi bir örnektir.

Takdir edilmesi gereken bir diğer isim hiç kuşkusuz listede yer almamasına rağmen mevcut adaylardan bile çok daha fazla çalışan AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli… Uykuya meydan okuyan çalışmalarıyla yediden yetmişe herkesin takdirini kazanmış durumda… Milletin gönlüne dokunuyor. Millet kendisi için boşuna ‘’Bizim Kerem Ali ‘’ demiyor.  

Yine İzmir’de başarılı teşkilat geçmişi olan Bekir Pakdemirli’yi de takdir etmek gerekiyor. Sahalarda muazzam derecede çalışıyor. CV’sini burada anlatmaya gerek yok sanırım. Kendisi siyaset dünyasına da iş dünyasına da değer katıyor.  

Dikkat çekilmesi gereken bir isim de AK Parti'nin tecrübeli isimlerinden SKM Başkanı Hüseyin Özkan. Deyim yerindeyse parti disiplini noktasında kimseye taviz vermiyor ve tecrübesini özverili çalışmasıyla bütünleştirip SKM'nin hakkını fazlasıyla veriyor. Seçim stratejileri ile ilgili hiç bir konuyu şansa bırakmayıp, herkesi çok iyi çalıştırıyor. Aydın Şengül SKM'yi böyle tecrübeli bir isme emanet ederek çok doğru bir karar vermiş.

Tanfer Kemerli ismine dikkat çekmekte fayda vardır. Geçmişte enkaza dönüşen bir teşkilatı devralıp kısa sürede bir seçime hazırlamak kolay bir iş değildir. Heyecanıyla teşkilata çok güzel yön veriyor. Teşkilatın çeşitli kademelerinden geçip, Karşıyaka gibi zorlu bir yerde belediye başkan adaylığının verdiği tecrübe ile hareket ediyor.

Burada adını sayamadığım gizli kahramanlar, il yöneticileri ve ilçe başkanları da var tabi. Onları da seçimden sonraki yazılarımızda kaleme alacağız.

Tabi burada en önemli konu milletvekili adaylarının sahadaki performansı…

Bunun neticesini de seçim sonucunda hep birlikte göreceğiz.

***

Buradan bir Aziz Kocaoğlu parantezini açmak istiyorum.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu asli işlerini bir kenara bırakıp kendini siyasetin merkezine sokmuş durumda.

7/24 siyaset yapıyor.

24 Haziran Genel Seçimlerinden sonra en çok konuşacağımız konuların başında hiç kuşkusuz Aziz Kocaoğlu’nun karşısına dikilecek olan AK Partinin Büyükşehir adayı olacak.

İzmir siyasetinin bu minvalde çok daha rekabetçi bir hal alacağı kesin.

Tabi Aziz Kocaoğlu’nun saltanatına son vermek isteyen CHP’li bir kitlenin ve bazı ilçe belediye başkanlarının varlığı da gün yüzü gibi ortaya çıkmış durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum