CLAROS İzmirlilerin ilgi odağı oldu

CLAROS Restaurant Uluslararası gastronomi alanında eğitim almış şefleriyle, dünya mutfağıyla Ege mutfağını harmanlayan yemekler ve mezeler yapan restoran İzmirlilerin ilgi odağı oldu.

CLAROS İzmirlilerin ilgi odağı oldu
01 Eylül 2022 - 15:24 - Güncelleme: 02 Eylül 2022 - 00:52
İzmir ili içinde bulunan CLAROS Antik Kenti’nden ismini alan ORTY otelin içerisindeki CLAROS Restaurant son dönemlerde Ege Bölgesi’nin yöresel lezzetleri ile sunuma çıktığı yemeklerle adını İzmirlilere sıkça duyurmaya başladı. Uluslararası gastronomi alanında eğitim almış şefleriyle, dünya mutfağıyla Ege mutfağını harmanlayan yemekler ve mezeler yapan restoran İzmirlilerin ilgi odağı oldu.


CLAROS Restoranın zengin menüsünde;”Bornova’nın kınalı bamyalı kuzu pirzolası,
Urla’dan bebek enginarlı bakla,
yumurtalı kuşkonmaz taze soğanlı, kahvaltılık, keşkek, şevketi bostan,
deniz börülceli zeytinyağlı salata, patlıcan kebabı, zeytinyağlı yaprak sarma, kabak sıyırma, Menemen Emiralem çileğinden magnolya” gibi yiyecekler yer almaktadır.


Kendisinin de uluslararası sertifikaları olan İşletme sahibi Osman Paçacı yaptığı açıklamada; “Yemeklerimizin yapımında kullandığımız ürünlerin hepsi mevsiminde, İzmirimiz ve civar illerde yetişen ürünlerden yapılmaktadır” ifadelerini kullanırken verdiği örneklerle de iştahımızı epey kabarttı.

“Bornova ilçemizin meşhur kınalı bamyası…
Urlamızın enginarı…
Çeşme Alaçatının meşhur otları…
Menemen çileği…
Aliağa Güzelhisar Köy ekmeği…
Aydın inciri…
Manisa Alaşehir kuru üzümü…”

YORUMLAR

  • 0 Yorum